O nás

Krátkosrsté kolie – kraťandy –  jsou oddané, loajální a často i závislé na svém majiteli či jeho rodině, se kterými chtějí trávit svůj čas a delší odloučení občas těžko nesou. Jsou přátelské, přizpůsobivé, inteligentní a učenlivé. Jsou hravé a pro svého majitele jsou schopné udělat cokoliv.

Rozhodli jste se pořídit si štěně? Zamyslete se nad tím, zda mu chcete a umíte dát lásku a zda chcete obětovat své soukromí, svůj čas, své pohodlí a peníze (pořizovací cena je ta nejmenší část peněz, které pes za svůj život potřebuje). Každý pes je jiný a ani sourozenci nemusí být stejní. Nejen sladké a krásné štěňátko potřebuje Vaši péči, ale mnohokrát více ji bude potřebovat již starý a nemocný pes, který je Vám vydán na milost a nemilost. Je to závazek, který na sebe berete i na 15 a více let. Nejhorší trest pro psa je, když po neuvážené koupi musí opustit místo, které začal považovat za svůj domov.

Naši psi a naše štěňátka vyrůstají uprostřed rodiny s nezměrnou péčí a starostlivostí a ohleduplností k jejich povaze. Mají neomezenou možnost pobývat s námi doma nebo venku na zahradě. Denně se s nimi chodí na procházky do lesů, tráví s námi všechny dovolené, chodí s námi do společnosti a jsou vnímáni jako naši partneři. Kolie je křehká duše a nesnese jakékoliv známky agresivity vůči ní. Štěňátka odchovaná u nás nemohu být vystrčena trvale ven „na zahradu“, ale musí mít možnost být s Vámi. V žádném případě neakceptujeme jakýkoliv pokus štěně zavřít do kotce nebo přivázat k boudě anebo použití výchovných prostředků neodpovídající čistotě duše kolií.

Každá kolie, když se ráno probouzí, když jí něco zajímá, když má radost a nebo když se nudí, úžasně mluví. Mručí, brouká, vrní….. zívá a dělá poklony. Časem se naučíte zvuky a řeč těla ropoznávat a vědět co znamenají.

Chováme pouze štěňátka s PP a jedním z hlavních kritérií (kromě ocenění a stavby těla) při výběru jejich tatínka je genetický předpoklad pro zdraví a povaha.

Štěňátko v žádném případě neprodáváme a ani nerezervujeme po telefonu nebo emailu. Teprve po osobní návštěvě a pohovoru se rozhodneme, zda Vám štěňátko svěříme. Více na stránce pro zájemce o štěňátko.

Kontakt

Ing.Lucie Glaserová
e-mail: lucie.glaserova(at)volny.cz  

Podporujeme web s databází krátkosrstých kolií

kraťandy

krátkosrstá kólie

smooth collie

Zavřít menu
Zavřít postraní panel